Pikërisht Në Ramazan, në Drenas dy familje falin dhe pajtohen

Një ngjarje humane ka ndodhur dje në Xhaminë e Drenasit, ku familja Topalli nga Baica dhe familja Gjeli nga Likoshani të Drenasit kanë shtrirë njëra tjetrës dorën e pajtimit pikërisht në muajin e bekuar të Ramazanit.

Hoxhallarë të shumtë kanë qenë të pranishëm në këtë ngjarje të cilën përmes rrjetit social facebook e ka bërë të ditur, Hoxhë Fatmir Latifaj.

Postimi i plotë:
Tani sa ndodhi:
Sot me daten 20.05.’18
Pajtimi dhe falja në Xhaminë e Drenasit!
Hoxha Fatmir Latifaj me ekipën e pajtimit: Hoxha Xhevat Kryeziu, haxhi Rizah Zekollin, haxhi Vesel Xhemajlin, Ali Pasomen, Idriz Shtuticen dhe Ukë Ukaj arritën t’i pajtojnë Familjen Topalli nga Baica – Drenas, me familjen Gjeli nga Likoshani – Drenas!
Allahu na mundësoftë që t’i pajtojmë popullin Shqiptarë
Amiiiin.
Me respekt Hoxha Fatmir Latifaj

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.