Shporta e Ramazanit, edhe sivjet për nevojtarët e Kumanovës

Për të qenë pranë nevojtarëve në muajin e bekuar të Ramazanit, Forumi Rinor islam – dega Kumanovë, nisi me aktivitetin “Shporta e Ramazanit”.

Ky aktivitet realizohet për të disatën herë me radhë në Kumanovë, me qëllimin lehtësimin e nevojave të të varfërve, skamnorëve, e jetimëve të këtij vendi.

Shporta e Ramazanit gjendet në dy pika të qytetit dhe atë në marketet: ‘Selman Turizëm’ dhe ‘Musli Market’.

Këtë vit, do shpërndahen edhe kupone në komunën e Likovës.

Përndryshe, një shportë, prej 300 denarësh, përmban gjërat elementare ushqimore./fri/

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.