Myftiu Tërnava merre pjesë në Takimin e Dytë Ndërkombëtarë për Ballkanin

Në Ankara të Turqisë po mbahen punimet e Takimit të dytë Ndërkombëtarë për Ballkanin, ku po merr pjesë edhe Myftiu i Kosovës, Naim ef. Tërnava me bashkëpunëtor.

Në këta aktivitet që organizohet nga Agjencia “TIKA” marrinë pjesë përfaqësues nga 11 vende të Ballkanit.
Në hapjen e takimit qe i pranishëm Zëvendës Kryeministrit i qeverisë së Republikës së Turqisë, Z. Hakan Çavu?o?lu si dhe pjesëmarrjen e prijës fetarë, përfaqësuesve të OJQ-ve dhe gazetarëve të mediave nga shtetet e Ballkanit.
Takimi do të zgjas dy ditë ku përveç seancës hyrëse do të zhvillohen edhe 5 seanca tematike që do ti kushtohen historisë së Ballkanit, multikulturalizmit, identitetit dhe trashëgimisë kulturore e materiale të popujve të Ballkanit.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.