Myftiu Tërnava vizitoi kompaninë “Comodita Home” në Gjakovë

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës myftiu Naim ef. Tërnava qëndroi në Gjakovë ku vizitoi fabrikën “Comodita home” dhe u prit nga stafi i saj me në krye drejtori gjeneral i kësaj kompanie Ismet Bojku të cilët njohën myftiun Tërnava përkitazi me prodhimet e kësaj ndërrmarrjeje.

Nga ana e tij myftiu Tërnava i falenderoi nikoqirin për pritje përgëzoi për punën dhe çmoi angazhimin e kësaj kompanie dhe po jep një imazh të mirë për Kosovën dhe ka punësuar shumë njerëz të cilët kujdesen për familjet e tyre, dhe i inkurajoi të vazhdojnë me prodhim sepse ndihmon ekonominë e Kosovës. Ai poashtu tha se besimtari i mirë, bisnesmeni e tregtari i mirë ia sheh hajrin familja dhe vendi, dhe i pasuri i ndihmon të varfërin sepse është i motivuar nga feja dhe u lut që Zoti të iu ndihmojë në këtë veprimtari.
Nga ana e tij drejtori gjeneral i kësaj kompanie Ismet Bojku falenderoi myftiun për vizitën dhe tha se “Comodita Home” është distributor ekskluziv për brendet e njohura botërore si: Pierre Cardin dhe Taç nga të cilat mundë të gjeni: çarçaf, jastek,jorgan, mantelbanoje dhe është prodhuesi më i madhe i dyshekëve në Kosovë dhe rajon.
Brendet kryesore që e karakterizonë kompaninë janë: Comodita Line, Comodita Kitchen, Comodita Aksesorie si dhe në dyqanet e tyre mund të gjenden produktet e shumë brendeve të mirënjohura, siç janë: TAC, Pierre Cardin, Scandinavia, e shumë brende tjera./bislame/

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.