Dita e parë e Fitër - Bajramit, të premten më 15 qershor 2018

Këshilli i Bashkësisë Islame Gjakovë njofton opinionin e gjerë se muaji i madhëruar i Ramazanit përfundon ditën e enjte, më 14 qershor 2018.

Dita e parë e festës së Fitër - Bajramit është të premtën, më 15 qershor 2018.
Manifestimi qendror për festën e Fitër - Bajramit mbahet në xhaminë Sylejman Hadim Aga në Gjakovë.
Manifestimi fillon në ora 04:10, me thirrjen e ezanit të sabahut nëpër të gjitha xhamitë e Gjakovës dhe me faljen e namazit të sabahut, pas të cilit do të jetë ligjërata tematike kushtuar kësaj feste nga imamet tonë.

Namazi i Fitër – Bajramit falet në ora 05:34 minuta.

Këshilli i Bashkësisë Islame Gjakovë të gjithë vizitorët për urimin e festës së Fitër Bajramit do t'i mirëpret nga ora 09:00 deri në ora 11:00

Këshilli i Bashkësisë Islame Gjakovë të gjithë besimtarëve dhe opinionit të gjerë ua uron festën e Fitër- Bajramit, duke e lutur Zotin që t’i ketë pranuar agjërimin, lutjet dhe ibadetet tona.

Me fat festa e Fitër-Bajramit!

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.