Ousmane Dembele paratë e kampionit botëror i dhuroi për ndërtimin e një xhamie

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror të futbollit në Rusi, disa futbollistë pjesëmarrës paratë e fituara vendosën t’i japin për bamirësi.

Një prej tyre është edhe Ousmane Dembele, i cili të gjitha paratë e fituara (350,000 euro) ka vendosur t’i dhuroj për ndërtimin e një xhamie në Mauritani.

Dembele ka lindur në Vernonë franceze dhe u rrit në Evreux. Është krenar që është një nga 15 francezë të cilët kanë rrënjët afrikane. Në fakt, nëna e tij është nga Mauritania, ndërsa babai nga Mali, dhe për këtë arsye paratë e fituara nga Kupa e Botës vendosi që t'i dhuroj për ndërtimin e një xhamie në vendlindjen e nënës së tij Diugalyju.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.