Besimtarët e parë nga Kosova arrijnë shëndoshë e mirë në Mekë

Mbrëmë është nisur grupi i parë i besimtarëve nga Kosova të cilët do e kryejnë Haxhin. Ata kanë arritur shëndoshë e mirë sot në orët e para të mëngjesit në Meke.

Përfaqësuesit nga drejtoria e Haxhit në Bashkësinë Islame të Kosovës kanë dalë në pritje të besimtarëve dhe kanë filluar menjëherë akomodimin e tyre në hotel.

Bashkësia Islame e Kosovës njofton besimtarët tjerë se fluturimet tjera do të bëhen sipas orarit të paraparë./bislame/

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.