Grupi i dytë i besimtarëve kosovarë arrijnë në Meke

Grupi i dytë i besimtarëve nga Kosova të cilët këtë vit do e kryejnë haxhin kanë arritur në Meke.

Në pritje të këtyre besimtarëve kanë dalë përfaqësuesit nga drejtoria e Haxhit në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, të cilët menjëherë kanë filluar akomodimin e tyre në hotel.

Bashkësia Islame e Kosovës njofton besimtarët se fluturimet e radhës, me grupin e tretë dhe të katërt do të jenë të hënën, me datë 13.08.2018.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.