Ribotohet libri “Perlat e urtësisë”, me autorë Prim.dr.med.se. Ali Iljazi

Për shkak të interesimit të lexuesve, këto ditë është ribotuar libri më i ri i Dr. Ali Iljazit me titull "Perlat e urtësisë".

I njohur për arritjet e tij në fushën e mjekësisë e shkencës si dhe të teologjisë, IIjazi i është përkushtuar edhe botimit të librave.

Ky është libri i 32 me radhë dhe është i pari i këtij lloji ku janë përfshirë dijetarët e shquar të Islamit dhe mesazhet e tyre.

Në librin "Perlat e urtësisë", dr. Ali Iljazi ka përmbledhur vetëm disa nga margaritarët nga deti i pafund i urtësive të njerëzve të devotshëm, të cilat rrezatojnë si shkëndija horizontin e intelektit njerëzor, duke ushqyer atë dhe duke i dhënë një dimension të gjerë për tu ballafaquar me problemet që paraqiten gjatë jetës së njeriut. "Leximi i librit tek lexuesi krijon pozitivitet, relaksim dhe qetësi shpirti që kemi nevojë të madhe në përditshmërinë tonë" ka thënë IIjazi.

Librin e ka botuar shoqata kulturore Zëri ynë ndërsa recensent dhe redaktor është Muhamet Kajolli.

Dr Ali llazi, specialist internist-pulmolog dy vite me radhë ishte dekan dhe ligjërues në Fakultetin e Mjekësisë të Universitetit Fehmi Agani. Për punën e palodhshme 40 vjeçare dhe kontributin në mjekësi u dekorua me Medaljen e meritave për popull, mirënjohjen publike të qytetarit të meritua të Gjakovës e mirënjohje tjera./gjakovapress/Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.