Adoleshenti musliman që po frymëzon botën: Gjen portofolin me 10 mijë dollarë dhe ia dorëzon pronarit

Adoleshentit me emrin Rhami Zeini ka bërë një veprim që shumë pak njerëz do ta bënin.

Rhami ka gjetur portofolin me 10 mijë dollarë dhe ka shkuar në polici për t’ia kthyer personit që e kishte humbur.

16-vjecari ishte duke shkuar me makinë nga shtëpia për në shkollë kur vuri re një cantë të vogël të zezë në mes të rrugës.

Rhami nga Kaliforni kërkoi kartën e identitetin që të mund t’ia kthente pronarit.

“Për mua, kjo është gjëja e duhur që mund të bëj kur gjej portofolin e dikujt tjetër sepse nëse rolet do ndaheshin, unë do doja që ta merrja sërish dicka të humbur me një vlerë të madhe brenda”,u shpreh ai për KCOY.

Për të vlerësuar aktin, pronarja e portofolit i dha Rhamit 100 dollarë si shenjë mirënjohje për gjestin.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.