Kryetari i KMSH H. Skënder Bruçaj, uroi Myftiun Tërnava për rizgjedhjen si kryetar i BIRK

Kryetari i KMSH H. Skënder Bruçaj, uron Myftiun e Kosovës Naim ef. Tërnava për zgjedhjen e tij si kryetar i BIRK

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë H. Skënder Bruçaj bashkë me një delegacion të këtij institucioni zhvilluan një vizitë zyrtare në Bashkësinë Islame të Kosovës, ku u pritën nga Myftiu i Kosovës Naim ef. Tërnava dhe drejtuesit e tjerë të lartë të BIRK.
Gjatë kësaj vizite kreu i KMSH-së i ka uruar myftiut Tërnava zgjedhjen në detyrën e kryetarit të BIRK, duke i uruar sukses dhe prosperitet në dobi të mbarë besimtarëve myslimanë të Kosovës si dhe ka vlerësuar rolin e jashtëzakonshëm që luan Bashkësia Islame e Kosovës në të gjitha fushat e jetës.
Ata kanë folur për vazhdimin dhe rritjen e bashkëpunimit institucional midis bashkësive islame në trojet shqiptare dhe me gjerë.Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.