Kryetari i KBI Gjakovë, Ahmet Hoxha uroi Myftiun Tërnava

Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Gjakovë, Ahmet ef.Hoxha bashkë me anëtarët e Këshillit vizituan sot myftiun e Kosovës Mr. Naim ef.Tërnava

Kjo vizitë u organizua me rastin e zgjedhjes edhe për një mandat të Mr.Naim ef.Ternava në postin e Kryetrarit të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Republikës së Kosovës.

Kryetari Hoxha uroi myftiun Tërnava për mandatin e ri në krye të BIRK, duke i dëshiruar punë të mbarë dhe suksese të mëtutjeshëm.

Myftiu Ternava falënderoi për vizitën dhe urimet e ngrohta dhe premtoi se edhe në vitet në vijim do të vazhdoj punën e mëtutjeshme në forcimin dhe stabilitetin e Bashkësisë Islame, si dhe organizimin dhe zhvillimin normal të jetës fetare në Republikën e Kosovës.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.