Atasheu për çështje fetare pranë ambasadës së Turqisë, prof.Nevzat Sabri Akin vizitoi KBI Gjakovë

Atasheu për çështje fetare pranë ambasadës së Turqisë, prof.Nevzat Sabri Akin i shoqëruar nga Këshilltari i Myftiut të Kosovës, Vedat Sahiti, vizituan sot Këshillin e Bashkësisë Islame në Gjakovë.

Ata u pritën nga Kryetari i KBI në Gjakovë Ahmet ef.Hoxha, sekretari Esat ef.Rexha, kryeimami Visar ef.Koshi dhe imami i xhamisë së Hadumit Hfz. Safet ef.Hoxha.

Kryetari Hoxha e falënderoi z.Nevzat Akin për vizitën dhe shprehu mirënjohje për kontributin dhe ndihmën që Qeveria e Turqisë bashkë me popullin e saj është duke iu ofruar vendit tonë. Ai e më pas njoftoi mysafirin me organizimin dhe funksionimin e KBI-së në Gjakovë, për përkushtimin në ruajtjen e Islamit dhe kultivimin e frymës së tolerancës e të bashkëjetesës në mes qytetarëve të Gjakovës.

Me këtë rast z. Nevzat Akin i falënderoi nikoqirët për mikpritje. Ai e vlerësoi në përgjithësi rolin dhe kontributin e Bashkësisë Islame në të mirën e vendit dhe popullit të saj, dhe u shpreh se edhe në të ardhmen Turqia do ta ndihmoj dhe do ta mbështesë popullin mik të Kosovës.Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.