Pronari musliman i një restoranti në Londër dhuron ushqim falas për Krishtlindje

Në vend që të mbyllte restorantin ose të rriste çmimet e ushqimit gjatë pushimeve të Krishtlindjeve, pronari i një restoranti në Londër me emrin Hasan Masud, vendosi të bënte diçka të mrekullueshme.

Ai, gjatë pushimeve, e la restorantin e tij turk të hapur dhe vendosi një letër në derë ku shkruante:
“Pa pagesë – askush nuk ha vetëm në Krishtlindje! Ne jemi këtu për t’u ulur me ju! Vakte falas për njerëzit e pastrehë mes orës 12 dhe 18. Të pastrehët dhe të moshuarit janë të mirëpritur!”.
Pak kohë pasi e kishte vendosur këtë letër, njerëzit filluan ta vërejnë. Njoftimi u publikua në internet dhe u pëlqye nga miliona njerëz në mbarë botën.
Hasani për ‘Buzzfeed News’ kishte thënë se nuk e kishte për qëllim që ky gjest i tij të merr jehonë kaq të madhe, ai vetëm kishte dëshirë që të bëjë gjënë e duhur për njerëzit në nevojë.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.