Myftiu Tërnava vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame të Gjakovës

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, bashkë me një pjesë të kabinetit të tij, vizitoi sot Këshillin e Bashkësisë Islame të Gjakovës, ku u prit nga kryetari i këtij Këshilli Ahmet ef.Hoxha dhe imamët.

Myftiu Tërnava i falënderoi imamët për kontributin që janë duke dhënë. Ai i porositi ata që të kenë bashkëpunim dhe unitet ndërmjet vete, duke i ofruar kështu xhematit një Islam siç porositë Kurani dhe Suneti i Pejgamberit a.s.
Ai porositi që në rrugën e Islamit të thirret me urtësi, mençuri e me këshilla të mira, si dhe të jenë gjithnjë në krye të detyrës dhe në vazhdimësi të jetë në shërbim të xhematit.
Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.