Vidhen kishë e xhami në fshatin Babimofc

Kishë e xhami janë thyer, e kjo e fundit edhe është vjedhur në fshatin Babimofc të Obiliqit, transmeton Gazeta Metro.

Në orët e para të mëngjesit të së dielës, persona të panjohur kanë hyrë brenda xhamisë në këtë fshat dhe kanë thyer kasafortën prej druri, në të cilën kishte para në shumë prej 100 eurosh.

‘Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka njoftuar se persona të panjohur brenda xhamisë kanë vjedhur kasafortën prej druri, në të cilin kishte para në shumë totale prej 100 €’, thuhet në raportin e Policisë.

Vetëm dy orë më vonë, ka ndodhur edhe një vjedhje në tentativë, pikërisht në kishën e këtij fshati.

Por, siç njofton Policia, përveç dëmit material, në kishë nuk është kryer ndonjë vjedhje.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.