Shtrohet iftar i madh në plazhin e vogël të Ulqinit

Mbi dymijë qytetarë patën mundësi ditë më parë që të hanin iftar në Ulqin.

Në ambient të hapur, afër plazhit të vogël, mbi dy mijë persona të kësaj komune morën pjesë në sofrën e iftarit të vendosur në shëtitoren e ranës, buzë detit.
Nga organizatat që morën pjesë në organizim thanë se qëllimi ishte që të tregohet se qytetarët e kësaj komune janë të organizuar e së bashku në çdo muaj të vitit.
Për shtrimin e këtij iftari kanë kontribuar më shumë se 70 kompani, derisa shumë gra nga Ulqini kanë dërguar edhe ushqime tradicionale vullnetarisht.Për këtë ka pas edhe një numër të madh të qytetarëve të lajmëruar për të ndihmuar me organizimin.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.