Dita e parë e Fiter Bajramit të martën më 4 qershor 2019

Këshilli i Bashkësisë Islame Gjakovë njofton opinionin e gjerë se muaji i madhëruar i Ramazanit përfundon ditën e hëne, më 03 qershor 2019

Dita e parë e festës së Fitër Bajramit është të martën, më 04 qershor 2019.

Manifestimi qendror për festën e Fiter Bajramit në komunën e Gjakovës mbahet në xhaminë Sylejman Hadim Aga në Gjakovë dhe fillon me thirrjen e ezanit të sabahut në ora 04:20. Pas faljes së namazit të sabahut do të ketë ligjëratë kushtuar kësaj feste.

Namazi i Fiter Bajramit falet në ora 05:36 minuta.

Këshilli i Bashkësisë Islame Gjakovë të gjithë besimtarëve dhe opinionit të gjerë ua uron festën e Fiter Bajramit, duke e lutur Zotin që t’i ketë pranuar agjërimin, lutjet dhe ibadetet tona.

Me fat festa e Fiter Bajramit!

KBI Gjakovë

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.