Myftiu Tërnava takoi sekretarin e Vatikanit, kardinalin Parolin

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava takoi sekretarin e Shtetit të Vatikanit, eminencën e tij kardinal Pietro PAROLIN, i cili po qëndron në vizitë zyrtare në vendin tonë.

Myftiu Tërnava e falënderoi Kardinalin Parolin për vizitën dhe për mbështetjen e Vatikanit për vendin tonë.
Po ashtu, Myftiu Tërnava gjatë bisedës me kardinalin, foli edhe për traditën e bashkëjetesës dhe të harmonisë ndërfetare si tipar identifikues i popullit tonë.


Na ndiqni

Lexoni lajmet më të fundit nga rrjetet tona sociale!

Video

Programi Festiv për Fitër Bajram