ish-kryetar i BIK, dr. Rexhep Boja, viziton KMSH-në

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, H. Bujar Spahiu, priti sot në një vizitë në selinë e institucionit, Dr. Rexhep Boja, Këshilltari Aktual i Zëvendës Kryeministrit të Kosovës si dhe ish-kryetar i Bashkësisë Islame dhe ish-ambasador i Republikës së Kosovës në Arabinë Saudite.

Bashkëbisedimi i tyre u përqendrua mbi një sërë tematikash aktuale që prekin harmoninë ndërfetare të vendit, tolerancën, paqen sociale etj.

Në fjalën e tij, z. Boja, u ndal në marrëdhënien e mirë që karakterizon të dy vendet në rang shoqëror e fetar. Më tej ai vlerësoi punën e KMSH-së në shërbim të besimtarëve dhe shoqërisë shqiptare ndër vite.

Ndërsa z. Spahiu, pasi e falënderoi z. Boja për vizitën e njohu atë me vizionin dhe punën konkrete të KMSH-së për të qenë vazhdimisht një faktor i rëndësishëm në ruajtjen e stabilitetit shoqëror të vendit.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.