Reagim nga Këshilli i Bashkësisë Islame Gjakovë

Duke marrë shkas nga incidenti i fundit i incizuar nga kamerat tona, ku shfaqen njerëz të papërgjegjshëm duke përdorur fshehurazi objektet fetare për të publikuar idetë e tyre ekstreme në lidhje më zgjedhjet parlamentare në Kosovë, Këshilli i Bashkësisë Islame në Gjakovë informon opinionin publik se e dënon ashpër një akt të tillë të papërgjegjësisë në keqpërdorimin e fesë dhe objekteve fetare, duke theksuar se votimi jo vetëm se është e drejtë kushtetuese por edhe fetare.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.