I krishteri Stiven që palos këpucët e besimtarëve muslimanë në xhami

Kur diversiteti tejkalon kufijtë e lajmeve të këqija dhe xhaxhai Steven është dëshmia e kësaj. Stiven nga Singapori cdo të premte i vë vetes një detyrë të rëndësishme.

Ai qëndron jashtë Xhamisë Al-Mawaddah për të palosur mjeshtërisht këpucët e besimtarëve që po falin namazin e Xhumasë.

Vepra e tij e vogël, në media sociale u bë e dashur dhe e madhe. Ai tashmë është mik me imamin Irfan Mustafa, i cili shpjegon se si Stiven, me besim të krishterë, ka një respekt të tillë për bashkëqytetarët e tij musliman, shkruan tesheshi.

Kur e pyetën pse e bën këtë, ai tha, “oh, thjeshtë ngaqë jam merakli”. Komuniteti musliman në Singapor vazhdimisht shprehet mirënjohës ndaj lirisë së besimit dhe praktikimit të fesë dhe zhvillimi i hovshëm ekonomik duket se nuk po e “fëlliq” harmoninë mes njerëzve.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.