Myftiu vizitoi ambasadën e Kosovës në Rijad

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, gjatë ditës së sotme të qëndrimit në Rijad të Arabisë Saudite, vizitoi ambasadën e Kosovës në Rijad

Ai dhe delegacioni i BIK-ut u pritën nga ambasadori i Kosovës, z.Lulzim Mjeku, i cili i falënderoi për viziten në ambasadë si dhe konsideroi kontributin që BIK-u po jep për ndërtimin e paqes, harmonisë, bashkëjetesës e të tolerancës mes popujve dhe feve. Ambasadori Mjeku e njohu Myftiun për së afërmi me punën dhe me aktivitetet që zhvillon Ambasada e Republikës së Kosovës në Rijad.

Ndërkaq, Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, shprehu kënaqësinë e tij për vizitën që i bëri ambasadës dhe për takimin me ambasadorin Mjeku dhe me punonjësit e tjerë në ambasadë. I uroi për punë të mbarë dhe për mision të susksesshëm në vendin mik të Kosovës.
Ne takim ishte i pranishëm edhe ambasadori i Republikës së Shqiperisë z. Sami Shiba.
Ambasadori kosovar, për nder të Myftiut Tërnava, shtroi drekë për delegacionin e BIK-ut dhe për mysafirët e tjerë.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.