Mona Shindy, Kapiten i Marinës Mbretërore Australiane

Kapiten Mona Shindy, është gruaja më e suksesshme muslimane në Marinën Mbretërore Australiane dhe drejtoreshë e Qendrës për Mbrojtje dhe Studime Strategjike në Kolegjin Australian të Mbrojtjes në Canberra.

Mona lindi në Egjipt, ndërsa bashkë me familjen e saj u transferua në Australi kur ishte tre vjeç. Babai i saj vdiq kur ishte 14 vjeç. Marinës Mbretërore iu bashkua në vitin 1989 pas përfundimit studimeve në inxhinierinë ushtarake.

Mona filloi të bartë hixhabin në vitin 2014

Një vit më vonë, asaj iu dha njohja më e lartë në Marinën Mbretërore, në të njëjtin vit ajo u emërua biznesmene e vitit për aftësitë e saj në ndërtimin e urave midis komunitetit musliman dhe Marinës.Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.