Rikthehen në funksion tri xhamitë e restauruara


Këshilli i Bashkësisë Islame në Gjakovë informon qytetarët se qysh nesër në namazin e drekës, dt. 01.07.2020, do të rikthehen në funksion tri Xhamitë e restauruara; Xhamia e Mulla Jusufit, Xhamia e Kusurëve dhe Xhamia e Sefës.

Falënderojmë përzemërsisht ata që mundësuan të realizohet kjo arritje!

Urime dhe na qoftë përhajr të gjithëve!


Na ndiqni

Lexoni lajmet më të fundit nga rrjetet tona sociale!

Video

Dokumentar -IMAMI ATDHETAR- Mulla Mustafë ef.Dervisholli