Xhamia e Haxhi Ymerit

Kjo xhami është e ndërtuar më 1743 nga Haxhi Ymeri në bazë të së cilës e ka marrë emrin xhamia dhe lagjeja.

Xhamia dallohet për nga mejtepi i saj i madh dhe i vjetër përafërsisht sa edhe xhamia.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati

Komentet

Nga: Ereniku (E Dielë, 3 Shkurt 2013 00:30)
A keni njohuni se kush ishte Haxhi Ymeri.

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.