Xhamia e Mahmut Pashës

Kjo xhami është themeluar në vitin 1802 nga donator i saj Mahmut Pasha, për të cilin nuk dihej se prej nga ishte.

Është xhamia e bukur me dy mejtepe dhe dy çardakë, ndërsa minarja ka dy sherefe. Vakf i xhamisë tani janë dy shtëpi dhe tri dyqane.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.