Kreu i KMSH-së merr pjesë në konferencën ”Përgjegjësia e feve për paqen” në Gjermani

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, H. Skender Bruçaj me ftesë të ministrit të jashtëm të Gjermanisë, z. Sigmar Gabriel mori pjesë në konferencën ”Përgjegjësia e feve për paqen”.

Kryetari Bruçaj në përshëndetjen e tij theksoi rëndësinë e përhapjes së paqes dhe ju uroi suksese studiuesve dhe akademikëve në punimet e konferencës.
Kryetari i KMSH-së gjithashtu u bashkua me mesazhet e komuniteteve të tjera fetare dhe të shoqërisë civile për të punuar të bashkuar në ndërtimin e urave të dashurisë, tolerancës, mirëkuptimit dhe të paqes.
Në këtë konferencë morën pjesë përfaqësues të komuniteteve të ndryshme fetare dhe përfaqësues të shoqërisë civile nga 53 vende të ndryshme të botës./kmsh/Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.