43 vjet burg për shkak të sulmit para xhamisë

Sulmuesi dyzetvjeçar i cili me furgon ka goditur besimtarët muslimanë para xhamisë në Finsbury Park në veri të Londrës u dënua me të paktën 43 vjet burg.

Gjykata e Londrës dënoi Darren Osborne, i cili vrau muslimanin 51-vjeçar Makram Ali dhe plagosi nëntë muslimanë tjerë në qershor të vitit të kaluar, me burgim të përjetshëm, pa asnjë mundësi për lirim me kusht për 43 vjet.

Osborne, me origjinë nga kryeqyteti i Uellsit, Cardiff, u dënua për vrasje të lidhur me terrorizëm dhe vrasje në tentativë.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.