Shëndetësi

Me festek luftojeni kolesterolin!

Nje “grusht” festeke ne dite eshte nje preventive e mire per semundjet kardiovaskulare, paralajmerojne studiuesit amerikan.

Lexo me teper

Ndikimi i hudhrës në parandalimin e kancerit

Shkencëtarët amerikanë thonë se konsumimi më i shpeshtë i hudhrës çon deri te dobësimi i proceseve të cilat janë të lidhura me zhvillimin e karcinomës.

Lexo me teper

Sexhdeja (përkulja) ndaj Zotit mbron njeriun nga kanceri

Sipas analizës së bërë nga Instituti Kombëtar i Teknologjisë Laserike në Kajro të Egjiptit, sexhdeja (përkulja) ndaj Allahut mbron njeriun nga kanceri.

Lexo me teper

Ananasi, ul rrezikun e semundjeve te zemres, lufton tumoret

Keshillohet qe fruti te jete sa me i fresket dhe kjo gje dallohet tek gjethet e tij.

Lexo me teper

Vetitë e frutave dhe perimeve

Portokalli...

Lexo me teper

Propolisi i bletës

Antibiotik natyral, antiviral, anti-inflamator, antimykotik, antibaktrial, antioksidant, imunostimulant, antiseptik, antiparazitar etj. Këto dhe veti të tjera ka propolisi, ky produkt i pafundmë i kosheres.

Lexo me teper

Kumbulla e butë kundër hemorroideve dhe kapsllëkut

Kumbulla e butë e cila përfshin disa varietete të ndryshme është një pemë e njohur për vendin tonë.

Lexo me teper

Mjalti dhe mrekullia e tij shëruese

1. Duke pirë mjaltin e shkrirë në ujë, të gjitha njollat e zorëve do të zhduken.

Lexo me teper

Kombinim i brokollit dhe domates

Hulumtimet e fundit nga Illinois dhe universiteti Ohaios kane gjetur se domatja kombinuar me brokolin në dietën e përditshme është më efektive në reduktimin e rritjes kanceroze, tumorit të prostatës sesa domateja ose brokoli i ngrënë vetëm.

Lexo me teper