Besimtaret myslimane të qytetit të Pogradecit organizojnë panair të madh bamirësie

“Dhuro të Lartësohesh”, quhet panairi i cili u hap të shtunën në Pogradec tek sheshi përpara pallatit te kulturës.


Ky panair është iniciuar nga besimtaret myslimane të Pogradecit, të cilat kishin ekspozuar piktura, ëmbëlsira, lule dhe disa produkte të tjera të cilat patën mundësi ti blejnë qytetarët.

Të gjitha paratë e grumbulluara në këtë panair do të shkojnë për bamirësi për Qendrën Speciale ku mësojnë fëmijët me aftësi të ndryshme të qytetit të Pogradecit.

Falënderim për mbështetjen dhe për iniciativën shprehu edhe drejtoresha e Qendrës Speciale e cila tha se mbështetja ndaj këtyre fëmijëve iu shton atyre edhe më tepër dëshirën për t’u aktivizuar në projektet sociale.

Panairi ka qenë i hapur edhe në ditët në vazhdim edhe në shkollat e mesme të qytetit, si Muharrem Collaku apo Gjergj Pekmesi.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.