Kryetari i KMSH-së pret në takim studiuesin nga Gjakova Dr.Ali Iljazi

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, H. Bujar Spahiu priti në një takim në selinë e KMSH-së studiuesin, z. Ali Iljazi.

Studiuesi i mirënjohur e njohu kryetarin e KMSH-së me studimet, përkthimet dhe botimet e tij përgjatë një periudhe disa vjeçare.

Ndërsa kreu i KMSH-së e përgëzoi z. Iljazi për kontributin dhe punën e tij të çmuar dhe e njohu atë me botimet e Komunitetit Mysliman.

Gjithashtu gjatë takimit u diskutua mbi tematika të ndryshme të literaturës dhe studimeve islame si dhe për bashkëpunime të ndryshme në fushën e botimeve.

Pjesë e këtij takimi ishte edhe drejtori i Kulturës dhe Arsimit, z. Dorian Demetja./kmsh/

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati
Index ->

Komentet

No Comments!

Komento këtë artikull:

* Emri
* E-mail adresa juaj 1
* Your Comment 2

shkronja të mbetura.

 

Shkruaj kodin:

Captcha

 

* Fusha duhet të plotësohet patjetër


1. E-mail adresa juaj nuk do të publikohet, dhe do të jetë e dukshme vetëm për administratorët e faqës.


2. Islam Gjakova.net e posedon të drejtën e redaktimit, modifikimit dhe fshirjes së komenteve që kanë përmbajtje ofenduese, që fyejnë dikë dhe që nuk i përmbahen temës së artikullit. Gjatë komenteve gjithashtu nuk lejohet reklamimi i ndonjë ueb-faqe.